Choć przeszczep włosów nie wymaga hospitalizacji, to jednak jest zabiegiem chirurgii plastycznej. Na temat transplantacji włosów w Internecie można znaleźć wiele informacji, nie każda z nich jest jednak prawdą. Co jest więc mitem, a co faktem?
Niestety wykonanie przeszczepu włosów nie jest możliwe u każdego, dlatego tak ważne jest przeprowadzenie niezbędnych badań i konsultacji lekarskiej. Są to jednak przypadki wyjątkowe, a wykonanie zabiegu jest możliwe u większości osób. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu są aktywne choroby nowotworowe czy niestabilne choroby układu sercowo-naczyniowego. Ważny jest również stan skóry głowy pacjenta. Wszelkie aktywne stany zapalne są przeciwskazaniem do wykonania zabiegu. W pierwszej kolejności należy wyleczyć skórę głowy. Kolejnym czynnikiem, który uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu są ciężkie zaburzenia hormonalne do czas ich wyrównania. Łysienie plackowate jest również czynnikiem wykluczającym.
Jest to mit, przeszczep włosów sprawdzi się również u kobiet. Aktualnie rozwój medycyny estetycznej umożliwia wykorzystanie nowoczesnych metod transplantacji włosów również do rekonstrukcji brwi czy zarostu.
Tak było kiedyś, dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dawna metoda FUT wymaga wycięcia płata skóry, pozostawiając widoczną bliznę. Aczkolwiek rozwój technologii medycznej pozwoliło na stworzenie nowej metody FUE, która nie pozostawia widocznych blizn. Ta technika przeszczepu włosów nie wymaga użycia skalpela, dzięki czemu nie powstają blizny, które można zauważyć nawet, gdy ktoś nosi krótko ścięte włosy.
Poprawnie wykonany zabieg przeszczepu włosów, który został przeprowadzony przez doświadczonego chirurga gwarantuje naturalny wygląd włosów. W sytuacji, gdy jesteśmy wstanie zobaczyć, że ktoś miał wykonany przeszczep włosów, to oznacza, że został on źle przeprowadzony. Najczęstsze przyczyny źle wykonanego zabiegu:
Zabieg przeszczepu włosów wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, dlatego warto wybrać sprawdzonego specjalistę.