Przeszczep brody i wąsów | Dr Osuch Clinic - Szansa na włosy Twoich marzeń

Gęsty i męski zarost, który przyciąga spojrzenia? To możliwe.


Broda z gołymi miejscami, które „świecą” na tle ciemnego zarostu. Broda z rzadkimi włosami. Z cienkim zarostem. Z łysymi plackami. Nieperfekcyjna i nieidealna. Być może Twoja taka jest teraz.

A dokładnie wiesz o tym, że gęsta, ładna broda jest symbolem pewnego rodzaju męskości. Dodaje powagi i dojrzałości. Pomaga pozbyć się „baby face” i wizerunku chłopca, któremu dopiero co „wąs się sypie”. Pasuje do Maca, flanelowej koszuli i wizerunku Ekskluzywnego Menela, którego uwielbiają nowoczesne kobiety.

Doskonale rozumiemy to, że chcesz być na czasie i mieć wizerunek zgodny z obecną modą. Możemy domyślać się, że próbujesz różnych sposobów, by poradzić sobie ze swoją nieidealną brodą. Może używasz kosmetyków typu „broda w sprayu”, mikropigmentacji lub tatuażu. Jednak prawda jest taka, że żaden z tych sposobów nie przyniesie trwałych rezultatów.

Jedyną skuteczną metodą jest rekonstrukcja zarostu, czyli po prostu przeszczep włosów w okolicę brody. Zabieg, który w ostatnich latach bardzo zyskał na popularności.


Cena: 

8 000 – 19 000 zł

Zarezerwuj konsultację

Ten zabieg jest dla Ciebie, jeśli:


Na czym polega zabieg?


Przeszczep brody metodą FUE (follicular units excision) polega na punktowym pobieraniu mieszków włosowych z tyłu głowy i przeszczepianiu ich w określone miejsca na brodzie.

Okolica „dawcza” to zwykle właśnie tył głowy (tutaj włosy są silniejsze i bardziej odporne na wypadanie) lub dolna część brody. Z tych miejsc lekarz specjalnym narzędziem (drobnymi sztancami o średnicy od 0.6 do 0.9 mm) pobiera pojedyncze włosy. Włosy raz przeniesione w obszary, które są łyse – nie wypadają. Masz pewność co do skuteczności i trwałości efektu osiągniętego podczas zabiegu.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Jest to znieczulenie podobne do tego, które dentysta podaje podczas leczenia zębów. Procedura rekonstrukcji brody trwa zwykle ok. 4-6 godzin, w zależności od tego, ile konkretnie włosów trzeba przeszczepić i jakie są oczekiwania pacjenta. Można wymarzyć sobie np. brodę od ucha do ucha – wtedy zabieg potrwa dłużej. Można chcieć zagęścić tylko wybrane miejsca, np. łączenie między wąsami a brodą lub pokryć włosami niedoskonałości na brodzie np. bliznę – wtedy zabieg potrwa krócej.

W czasie zabiegu leżysz na wznak na specjalnej kozetce, podczas gdy nasz zespół medyczny pracuje nad Twoim nowym wizerunkiem, którego design brody jest ważną częścią. W tym czasie możesz słuchać audiobooka lub czytać lub spać – co wolisz.

Ponieważ jest to metoda chirurgiczna, wymaga nieco przygotowań. Przede wszystkim przez tydzień przed i tydzień po zabiegu nie można pić alkoholu. W dniu zabiegu – nie pić kawy ani napojów, które zawierają kofeinę, typu Red Bull. Przez 2 tygodnie przed zabiegiem nie wolno przyjmować leków zawierających aspirynę ani leków przeciwzapalnych.

Szczególną uwagę prosimy zwrócić na suplementy i dietę, bo mogą one zawierać substancje zaburzające krzepnięcie krwi. Do takich należą np. żeń-szeń i imbir, których nadmierne spożycie może spowodować większe krwawienie podczas zabiegu. Dlatego prosimy uważnie czytać wszystkie ulotki dot. przyjmowanych leków i suplementów.

Przed zabiegiem trzeba wykonać podstawowe badania z krwi np. morfologię/ badania na obecność wirusów. Na podstawie prawidłowych wyników badań laboratoryjnych następuje ostateczna kwalifikacja do zabiegu.

Jesteś zainteresowany przeszczepem brody?


Oto cztery proste kroki aby dowiedzieć się czy przeszczep włosów jest metodą dla Ciebie:

1.

Na adres hair@drosuch.pl wyślij nam wiadomość e-mail ze zdjęciami głowy. Do oceny zakresu Twojego zabiegu lekarz będzie potrzebował 4 zdjęć:


 Zdjęcie en face
 Zdjęcie tyłu głowy
 Oba profile
 Zdjęcie od dołu brody


2.

Zwrotnie odsyłamy wstępną rekomendację e-mailową wraz z wyceną zabiegu. Proszę pamiętać, że jest to wstępna ocena, która następnie będzie jeszcze potwierdzona podczas konsultacji lekarskiej w klinice, przed zabiegiem.


3.

Etap wykonywania badań laboratoryjnych. Listę badań potrzebnych do kwalifikacji do zabiegu transplantacji włosów znajdziesz w tabelce poniżej.


4.

Konsultacja z lekarzem i zabieg – tego samego dnia.