Przeszczep włosów | Dr Osuch Clinic - Szansa na włosy Twoich marzeń

Jak skutecznie zatrzymać łysienie?


Nadmierne wypadanie włosów… Zakola, coraz wyższe czoło, placek łysiny na czubku głowy… Tonsura.

Patrzysz w lustro i coraz mniej podoba Ci się to, co widzisz. A przecież jesteś w najlepszym momencie swojego życia.

Doskonale wiesz, że włosy wypadają z powodów genetycznych, ze stresu, z błędów dietetycznych, jako skutek uboczny przyjmowanych leków bądź niedoboru witaminy B. Wszystko jedno jakie są powody. Najważniejsze: nie zgadzasz się na tą łysinę. Bo łysina nie dodaje męskości. Postarza. Niezależnie od wieku. Nie podoba się kobietom.

Doskonale rozumiemy Twój brak zgody na łysienie. Na upływający czas, który odbiera Ci włosy. A wraz z nimi młodość i trochę pewności siebie. Rozumiemy to doskonale, bo pomogliśmy już wielu pacjentom nie tylko włosy odzyskać, ale i podnieść ich satysfakcję z własnego wyglądu. Często na początku sugerujemy terapię preparatem Minoxidil, który stymulując cebulki włosowe, pobudza wzrost włosów. W niektórych przypadkach leczenie farmakologiczne wystarcza. W innych – pozwala zmniejszyć zakres zabiegu przeszczepu włosów koniecznego dla dobrego efektu.

Po blisko 20 latach pracy w chirurgii estetycznej mogę powiedzieć jedno: jedynym rozsądnym, skutecznym i trwałym sposobem na walkę z łysieniem i odzyskanie utraconych włosów jest przeszczep. Jest to najpopularniejszy zabieg dla mężczyzn w całej chirurgii plastycznej. Przynosi spektakularne, trwałe efekty.


Koszt przeszczepu włosów: 

7 000 – 21 000 zł

Zarezerwuj konsultację


Zabieg przeszczepu włosów jest dla Ciebie, jeśli:Twoja przednia linia włosów jest rzadka. Zakola pogłębiają się. Tracisz włosy na czubku głowy.


Marzysz o obniżeniu przedniej linii włosów, bo nie podoba Ci się Twoje wysokie czoło.


Tęsknisz za swoją fryzurą z najlepszych lat swojego życia. Chciałbyś do niej powrócić.


Jesteś rozczarowany stosowaniem terapii alternatywnych na porost włosów, które nie przynoszą trwałych efektów.

Zobacz na jakim etapie łysienia jesteś obecnie. Skala Norwood.


Łysienie męskie, typu androgenowego, niezależnie od jego przyczyny, sklasyfikowane jest w skali Norwood. Pokazuje ona stopień zaawansowania łysienia w skali od 1 do 7. Im wyższa cyfra tym większy stopień nasilenia łysienia.


STOPIEŃ I

Fryzura normalna, bez widocznej utraty włosów.


STOPIEŃ II

Nieznaczna recesja włosów na skroniach.


STOPIEŃ III

Widoczne oznaki łysienia. Przednia linia włosów wyraźnie cofnięta w obszarze skroni.


STOPIEŃ III VERTEX

Stopień III oraz dodatkowo: utrata części włosów na czubku głowy.


STOPIEŃ IV

Utrata włosów na skroniach, a na czubku głowy – brak włosów. Czubek głowy i skronie nie łączą się, tzn. są one oddzielone pasmem włosów.


STOPIEŃ V

Oba obszary wypadania włosów są większe niż w stopniu IV. Są nadal rozdzielone, ale pasmo włosów między nimi jest węższe i rzadsze.


STOPIEŃ VI

Obszary łysienia w zakolach łączą się z łysiną na czubku głowy.


STOPIEŃ VII

Najbardziej zaawansowane stadium łysienia. Pozostaje tylko pasmo włosów po bokach i z tyłu głowy.

Dlaczego warto zdecydować się na przeszczep włosów?


Bo jest to najskuteczniejsza metoda walki z łysieniem
Bo jest to jedyny sposób na odtworzenie włosów, które wypadły
Bo jest to nieinwazyjny, bezbolesny zabieg, dzięki któremu w prosty sposób odzyskasz swoje włosy
Bo zabieg daje świetne i trwałe efekty. Bez konieczności powtarzania
Bo zyskujesz wolność od stosowania codziennie leków, suplementów, wcierek i innych zabiegów, które stosowałeś dotychczas, a które nie przyniosły efektu. Po zabiegu nie stosujesz żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, poza myciem, strzyżeniem i ew. koloryzacją
Bo zabieg daje świetne i trwałe efekty. Bez konieczności powtarzania
Bo zyskujesz wolność wyboru fryzury, jaką chcesz. Możesz wybrać fryzurę bardzo krótką lub włosy dłuższe

Cena: 

7 000 – 21 000 zł

Zarezerwuj konsultację

Na czym polega zabieg?


Transplantacja włosów wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym.

Lekarz podaje znieczulenie w postaci zastrzyku do skóry głowy – w miejsca, z których włosy mają być pobrane („okolicy dawczej”) oraz te, do których mają być przeszczepione („okolicy biorczej”). Zabieg polega na pobraniu mieszków z tyłu głowy, gdzie są one zwykle mocniejsze i odporne na działanie testosteronu. Odpowiednio przygotowane pojedyncze transplanty są wszczepiane w obszary dotknięte łysieniem.


Przeszczep może być wykonany za pomocą jednej z trzech metod:

Zobacz jak wygląda przeszczep włosów krok po kroku:


W miejscach wymagających zagęszczenia, lekarz wykonuje mikronakłucia, do których wszczepia pobrane pojedyncze mieszki włosowe. „Sadzone” są one maksymalnie blisko siebie i pod odpowiednim kątem, dzięki czemu można osiągnąć odpowiednią gęstość włosów i naturalny kierunek ich wzrostu.

Przeszczepione włosy z czasem rosną tak, jak włosy naturalne i niczym się od nich nie różnią.

W zależności od zakresu zabiegu i ilości potrzebnych graftów, zabieg może trwać od 3 do nawet 8-10 godzin. Metoda jest czasochłonna, bo każdy pojedynczy włos musi być przeszczepiony w nowe miejsce. Warto zawczasu mentalnie przygotować się na dość długie leżenie na wznak na kozetce.

Niektórzy nasi pacjenci słuchają w tym czasie audiobooków lub po prostu drzemią. W trakcie zabiegu dla pacjenta przewidziane są przerwy na toaletę oraz posiłek. Najczęściej pacjentom podajemy obiad i lekkie posiłki regeneracyjne.

Efekty zabiegu są spektakularne i trwałe, ale trzeba na nie poczekać


Naturalne jest to, że przeszczepione włosy wypadają przez ok. 2 tygodnie po transplantacji, tzn. wypada widoczna część włosa, a cebulka pozostaje w skórze, przechodząc w stan spoczynku.

W fazie spoczynku włosy pozostają przez ok. 3-4 miesiące. Po tym czasie zaczynają normalnie rosnąć (faza wzrostu), z szybkością ok. 1 cm na miesiąc. Odrost włosów trwa od 4 do 12 miesięcy po zabiegu. Po tym czasie możemy obserwować ostateczny efekt.

Przeszczepione włosy niczym nie różnią się od tych, które rosną na głowie od zawsze. Można je normalnie myć, strzyc, stylizować, farbować.